Mycie okien kojarzy się ze zwyczajną pracą domową, jednak co innego w sytuacji, gdy chodzi o mycie okien w wysokich budynkach. Wówczas można zapomnieć o bezstresowym pucowaniu szmatką. Biurowce bardzo często mają okna, a raczej szyby, których nie da się otworzyć. Mimo tego budynek musi być nie tylko czysty, ale i musi lśnić, bo jest wizytówką firmy. I co wówczas? Wówczas wynajmuje się ludzi od zadań specjalnych. A mycie okien przybiera zupełnie inne znaczenie.

Mycie okien w wymiarze alpinistycznym

Osoby zarządzające wysokimi budynkami korzystają z usług wyspecjalizowanych firm, których pracownicy posiadają szczególne umiejętności i kwalifikacje. Mycie okien w biurowcach i wieżowcach to praca na wysokości. Wykonują ją osoby znające techniki alpinistyczne. Alpiniści od okien maja do wykonania trudne zadanie, dlatego tego typu prace trzeba przede wszystkim lubić.

Jak wygląda mycie okien w biurowcach

Praca musi zostać wykonana dokładnie, a do tego potrzebny jest sprzęt oraz środki czystości. W dodatku wszystko trzeba mieć przy sobie. Konieczna jest doskonała organizacja, system pracy oraz świadomość czyhających zagrożeń. Nie ma tu miejsca na lęk wysokości, czy jakiekolwiek zawahania. trzeba pracować pewnie i rozsądnie, przeliczając możliwości na zamiary. Mycie okien w biurowcach przebiega w pozycji wiszącej, trzeba umiejętnie poruszać się między poszczególnymi wysokościami i kondygnacjami. Pracownicy mają przymocowane do pasa butelki z płynami, a nawet wiadra. Mycie okien w biurowcach poparte jest szczególnie ważnymi zasadami bhp, które muszą być ściśle przestrzegane, aby chronić zdrowie i życie pracowników. Pracownicy wyposażeni są w odzież ochronną, kaski, oraz zabezpieczenia, liny, pasy, karabińczyki, dzięki którym mogą swobodnie poruszać się po pionowych ścianach budynków. Mycie okien przy użyciu technik alpinistycznych często przebiega grupowo. Czyszczenie idzie sprawniej i szybciej, kiedy wykonywane jest, np. przez 4 osoby jednocześnie. A to właśnie na szybkości i czas bardzo często zależy zleceniodawcom.

Kto chciałby spróbować swoich sił przy myciu okien na wysokościach?

Mycie okien w biurowcach – zasady bezpieczeństwa i pracy
5 (100%) 1 vote